FØRSTEGANGSUTSTEDELSE OG FORNYELSE
Krav om dokumentert opplæring på securitysiden medfører endring i hvordan man får adgangskort. På bakgrunn at det nå kreves dokumenterte kunskaper innenfor security samt airside safety vil nå kursvirksomheten foregå elektronisk hos AVINOR og ikke lenger hos oss.
De to modulene som må gjennomgås er Grunnkurs security samt Airside safety. Begge disse er e-læringsprogram og gjennomføres individuelt på PC hos AVINOR i Bodø. Beregn 2-3 timer på dette. Det er ikke behov å lese på noe på forhånd da alt finnes elektronisk.
FØR DU STARTER!
Hent ned blanketten som heter ”NF-1049 Søknad om uttømmende politiattest”. Denne finnes på Luftfartstilsynets hjemmesider www.luftfartstilsynet.no Gå så inn på skjemaer, deretter security. Fyll inn personlige opplysninger, og SIGNER. Deretter laster du ned blanketten ”rekvisisjon ID kort” fra bookingssidene(www.aircraftclubs.com). Last også ned blanketten "Rekvisisjon oblat for kjøretøy" hvis du har behov for å kjøre inne på området. Disse ligger under "files" Du trenger ikke å fylle ut blanketten som går på forbudte gjenstander på CSRA. De andre 3 fyller du ut og signerer på. Husk at også medlemskap i flyklubben må være i orden.Ta kontakt med rekvirent for ID-kort: Bjørn Skogøy på 90011330 eller bjorn.skogoy(att)avinor.no .
Han vil fylle inn resten, samt sørge for at blankettene havner hos politiet, samt hos AVINOR
Ta så kontakt med Katrin Haldorsen hos AVINOR for å avtale tidspunkt for kurs. AVINOR ønsker at dette foregår på tirsdag og torsdag. Katrin går hjem kl 1600. Det betyr at dere må møte før dette tidspunkt for å få bruker og passord samt en kort brukerveiledning. Det er ikke problem å sitte utover kvelden så lenge dere har logget på før Katrine går hjem.
Katrin kan kontaktes på:
Telefon: 67 03 37 33
Mobil: 909 76 319
Epost: katrin.haldorsen(att)avinor.no
Når kurs er bestått kan ID-kort utstedes så fremt vandelsattest er godkjent hos Luftfartstilsynet. Hvis du ønsker kjøretillatelse må du avtale tid for ”kjenntmannsprøve” med lufthavnvakta på 67 03 37 00.
HVA KOSTER DETTE?
Behandling av vandelsattest tar Luftfartstilsynet seg betalt 500,- (gebyrregulativet 2009). Dette etterfaktureres. Bodø flyklubb tar 300,- dette dekker kurskostnadene hos AVINOR.


